Otevírací doba

KVĚTEN - ČERVEN

Pondělí 15:00-22:00
Úterý 15:00-22:00
Středa 15:00-22:00
Čtvrtek 15:00-22:00
Pátek 16:00-21:00
Sobota ZAVŘENO
Neděle ZAVŘENO

Pro přehled celoroční otevírací doby klikněte ZDE
Prijímáme karty Multisport

Kontakt

UltraAnt Climbing Club
Týnská 17
Praha 1, 101 00

info@tynskastena.cz
kurzy@tynskastena.cz (pro kurzy a kroužky)

ULTRA ANT spol. s r.o.
IČO: 25733711

Virtuální prohlídka >>

Mapa >>

Něco z fotogalerie

tynskastena01
tynskastena03
tynskastena02

Městská část Praha 1
Pivní boulderové závody - pravidla
Úterý, 10 Březen 2020 00:00
V sobotu 14.3.2020 se konají Pivní bouderové závody - souboj dvojic. Soutěžit se bude ve dvojících ve 3 kategoriích: soutěžní páry muži, soutěžní páry ženy, soutěžní páry smíšené muž-žena. Při registraci obdrží závodníci startovní listinu na zapisování přelezených boulderů a vypitých piv. Závodníci si sami, v duchu fair-play, zapisují přelezené bouldery. Piva zapisuje obsluha na baru.
V čase 16-20 hodin se závodníci pohybují v prostoru stěny a libovolně lezou všechny označené bouldery. V tomto čase se mohou závodníci během závodění občerstvit - max. 5 ks piv (muži velká, ženy malá). Tato piva se budou počítat do závodů dle bodového hodnocení.
V čase 20-21 hodin je možné v baru dále vypít libovolně piv do hodnocení závodů (opět muži velké a ženy malé). Pokud závodníci ukončí lezení v čase 16-20 hodin dříve mohou do 21 hodin pít „soutěžní“ piva bez uvedeného omezení 5ks, nesmí již ale jít lézt bouldery. Konec závodu je ve 21 hodin. Nevypitá piva se po 21 hodině nepočítají jako soutěžní. Počítané pivo musí být do 21:00 dopito.
Po cca 21:30 proběhne vyhodnocení a vyhlášení výsledků. Soutěžní dvojici budou sečteny všechny přelezené cesty a všechna piva. Nejvyšší počet bodů = vítězové.

Hodnocení - přelezení boulderů:
bílé - 1bod
žluté - 2body
modré - 3body
černé – 4body
červené – 5bodů
zelené – 6bodů

Muži – 3 body za velké pivo
Ženy – 3 body za malé pivo

Lezení boulderů:
START (nástup) a TOP (poslední chyt nebo hrana) je označena dvěma páskami případně může obsahovat pozici pro nohy nebo start ze dvou startovních chytů. Konec boulderu - TOP se při platném přelezu drží 2-3 sec staticky a oběma rukama.
Počet pokusů na dosažení „čistého“ přelezu bouldru (start-top) je neomezen (jen v rámci celkového uvedeného času). Bouldery se lezou jen 1x - po vylezení boulderu se již stejný boulder neleze (další přelez není bodován).
Pokus je považován za neúspěšný když: a) start boulderu je z jiné pozice a při lezení boulderu se používají jiné neoznačené chyty.
b) soutěžící se při pokusu a odstartování po topování (start-top) dotkne jakoukoliv částí těla země-dopadiště. Pokus se považuje za započatý, když závodník přeruší kontakt se zemí poslední částí těla.
Povinné je startovní 1 pivo a 1 boulder - pro minimálně jednoho člena soutěžního týmu. Vypití více než jednoho piva není podmínkou, ale za každé pivo budou počítány body.
Omezení je max. 46 závodníků.
Na stěně je cca 100 boulderů.

Způsoby lezení boulderů dle barevného značení:
Bílé, žluté, modré - možné využít pro nohy libovolné vruty (vruty nejsou značeny), hrany a struktury, pokud jsou přišroubovaní vruty.
Černé, červené, zelené – lezou se jen po vyznačených chytech bez hran, pokud nebude upřesněno rozhodčím jinak.
Pokud by byly při závodě nejasnosti, upřesní rozhodčí. Např. lezení s/bez struktur , při ulomení chytu bude chyt nahrazen obdobným (závodník udělá nový platný pokus s novým chytem).
Pokud by došlo odtržení značení, bude opětovně označeno.
Soutěžící si mohou před pokusem očistit chyty kartáčem nebo jinými obdobnými pomůckami.